Liga NLB

Ribničani stavijo na preverjene adute

Foto: RD Riko Ribnica

Ribniški klub v novo sezono vstopa z malce prevetrenim strokovnim štabom, a skorajda s povsem enako ekipo kot lani. Novi trener Damjan Škaper, ki je zadnjih nekaj let opravljal vlogo pomočnika trenerja, a tokrat stavi na preverjene adute.

Škaper je po več letih končno dobil pravo priložnost, saj se bo kot glavni trener članske ekipe rokometni javnosti predstavil že takoj na uvodu sezone. V prvem krogu Lige NLB ga tokrat čaka peklensko gostovanje pri novincu iz Slovenj Gradca, ki je že večkrat dokazal, da se je marsikdo moral za polni plen točk z gostovanja na Koroškem precej potruditi.

Z izjemo Gašperja Košmrlja bo ogrodje ostalo enako, največja “okrepitev” letošnje sezone pa je David Kovačič, ki je zaradi poškodbe ostal v domačem klubu. Seveda bo slednji na parket stopil šele v nadaljevanju sezone, pa vendarle je uspel ostati v ribniški zasedbi. Poleg Košmrlja se na kaljenje odpravlja še dvojica ribniških mladeničev, in sicer Jaka Glavan odhaja v prestolnico k Ljubljani, medtem ko bo tam za eno leto ostal tudi talentirani ostrostrelec Uroš Miličevič, katerega so Ribničani poslali še na dodatno kaljenje.

Ribničane bo letos vodil Damjan Škaper. Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

Strokovni štab bo v primerjavi z lansko sezono nekoliko spremenjen. Potem ko se je že med sezono poslovil Siniša Markota, je slednjega tako zamenjal Škaper. Vlogo pomočnika trenerja  bo ob funkciji trenerja vratarjev prevzel Aljaž Pavlič, ostala zasedba pa bo ostala enaka.

Marsikdo nestrpno čaka novo predstavo državnih podprvakov iz sezone 2017/2018, še posebej zato, ker bo moštvo ostalo v enaki zasedbi. Ta priložnost se bo ponudila že na uvodnem obračunu suhorobarjev pri Slovenj Gradcu, v drugem krogu pa na Dolenjskem gostuje ambiciozni Maribor Branik.

»Zelo se veselim tega izziva, predvsem zato, ker je klub v Ribnici zelo urejen, pogoji dela so dobri, igralski kader je zelo mlad, in željan napredovanja,« je pred prvenstvom dejal novi trener Damjan Škaper.

EKIPA V SEZONI 2019/2020:

VRATAR POZICIJA LETNICA ROJSTVA DRŽAVLJANSTVO
Brin Cimerman Krožni napadalec 2000 SLO

KADROVANJE PRED SEZONO:

PRIHODI:

Uroš Miličevič (MRK Ljubljana)

ODHODI:

Uroš Miličevič (MRK Ljubljana) – posoja

Jaka Glavan (MRK Ljubljana) – posoja

Gašper Košmrlj (konec kariere)

More in Liga NLB