Liga NLB

Na Obali menjava generacije

Foto: RD Koper

Koprski rokometaši v novo sezono vstopajo precej spremenjeni zasedbi. Čeprav se ekipa in generacija na Obali menja, pa trener Uroš Rapotec verjame v uspešno nadaljevanje koprskega kluba.

Razpad zlate koprske generacije 96′ in 97′ je že v mesecu januarju pričel Aleks Vlah, ko se je iz Kopra odpravil v hrvaško prestolnico k Zagrebu. Z odhodom mu je sledil sicer nekoliko starejši Nino Grzentič (Tatran Prešov), pika na i pa je bilo odhod koprske dvojice Kocjančič – Zugan v vrste mariborskega Branika. Poleg njiju se je v Francijo podal tudi Adam Bratkovič, zato je bilo hitro vedeti, da se na Obali obeta menjava generacije.

Klub ni hitro okleval po številnih odhodih domačih rokometašev ter pospešeno pričel sestavljati kader za naslednjo sezono. Prva okrepitev je bila znana ob koncu prve polovice meseca aprila, ko bo v članske vrste letos tudi uradno prestopil dosedanji mladinec in desnokrilni rokometaš Bor Breznikar, ki se je lani kalil pri drugoligašu iz Ajdovščine. Sledil je še prihod ostrostrelca Matevža Žagarja (Mokerc-KIG) ter levičarja Jake Avsca (Herz Šmartno). Marsikdo ni prepričan, ali sta slednja pravi koprski okrepitvi za vrh Lige NLB, pa vendarle se pustimo presenetiti. Vratnice pa sta okrepil še mladinski reprezentant Gašper Dobaj ter otrok kluba Aleš Štavar. Kot zadnji se je moštvu ob začetku avgusta priključil še dolgoletni član makedonskega Metalurga, Tadej Matijašič. Slednji bo nadomestil Marka Matijaševiča na položaju levega krila. Prav tako se je iz igralskih voda v klubsko pisarno preselil Nejc Poklar.

Nejc Poklar prevzema direktorsko vlogo v koprskem klubu. Foto: Slavko Kolar/ŠD Šport

»Od svojih varovancev pričakujem resnost in trdo delo že od prvega pripravljalnega dne. Pričakujem, da bodo na treningih in pripravljalnih tekmah ter kasneje na prvenstvu dali vse od sebe,« pred sezono pravi Uroš Rapotec.

Že takoj bomo lahko po nekaterih srečanjih, v kateri del prvenstvene lestvice spada koprska zasedba. Če ne bo presenečenj, pa jo lahko pričakujemo v borbi za preboj v Ligo NLB za prvaka, skupaj z Urbanscape Loko, novomeško Krko ter Jeruzalemom.

EKIPA V SEZONI 2019/2020:

IME IN PRIIMEK POZICIJA LETNICA ROJSTVA DRŽAVLJANSTVO
Dean Dolenc Krožni napadalec 1989 SLO

KADROVANJE PRED SEZONO:
PRIHODI (5):
Jaka Avsec (RD Herz Šmartno)
Matevž Žagar (RK Mokerc-KIG)
Gašper Dobaj (RD Urbanscape Loka/RK Celje Pivovarna Laško) – posoja
Tadej Matijašić (RK Metalurg Skopje, S. Makedonija)
Aleš Štavar (ŠRD Škofljica)

ODHODI (7):
Aleks Vlah (RK PPD Zagreb, Hrvaška)