Liga NLB

LL Grosist Slovan ostaja gospodar Ljubljane, Vinarji zmleli tudi Krko

Žiga Stopar je za Ljubljančane prispeval tri zadetke. Foto: Lin Gombač

Sobotni spored je zaradi odpovedi dveh tekem prinesel le dve srečanji 5. kola Lige NLB. Mestni derbi je pripadel rokometašem LL Grosist Slovana, Novomeščani pa so se udarili z Ormožani ter priznali premoč s 27:28.

Peti krog najkakovostnejšega slovenskega rokometnega razreda sta že včeraj odprla Maribor Branik in Slovenj Gradec, ki je v štajerski prestolnici vknjižil izjemno pomembno zmago. Obračuna med Rikom Ribnico in Koprom ter Butan Plin Izolo in Urbanscape Loko sta zaradi suma na okužbo s koronavirusom pri obeh primorskih ekipah odpovedana.

Danes sta za uvod sobotnega sporeda na prvoligaški parket stopila mestna rivala iz prestolnice, pol ure kasneje pa v novomeški dvorani Marof še domačini in Vinarji.

LL Grosist Slovan do prve zmage

Prvi mestni prvoligaški derbi po več kot petnajstih letih so bolje odprli Galjevčani ter na uvodu povedli z 2:0, po dveh golih nekdanjega dvojca Slovana – Tomšič in Erak. Tempo igre so narekovali vse do konca 20. minute, v končnici prvega dela pa so pobudo prevzeli Kodeljevčani ter z boljšo predstavo dobili polčas (12:16).

V drugem delu so izbranci trenerja Aleša Repine pridno držali prednost v svojih rokah in po golu Topolovca v 36. minuti vodili že s +5 (15:20). A domačini se niso predali. Hitro so izničili zaostanek ter se približali na vsega gol zaostanka, zato smo spremljali napeto končnico. Vodstvo so ob koncu zadržali rokometaši Slovana ter slavili prvo prvenstveno zmago s 26:30.

Farmacevti za las do poraza

Bojan Čudič je blestel z dvanajstimi goli. Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

Novomeščani po porazu proti Vinarjem v 5. krogu Lige NLB ostajajo le z eno zmago. Slednjo so zabeležili proti Dobovi, tokrat pa se ormoška zasedba iz Novega mesta vrača s pomembno zmago (27:28), ob kateri je kar dvanajstkrat zadel Bojan Čudič.

Derbi kroga: Celje ali Trimo?

Za vrhunec tega vikenda nas jutri ob 17.30 v Areni Zlatorog čaka še derbi vrha prvoligaške lestvice med Pivovarji in trebanjskimi levi. Ti namreč ne poznajo poraza že šest zaporednih tekem in se v hram slovenskega rokometa podajajo optimistično. Čaka nas atraktiven obračun, ki ga bo prenašala tudi TV Slovenija 2.