1. B DRL

Ljubljančani visoko odpravili Radeče

Rokometaši LL Grosist Slovana so danes gostili ekipo Radeč Papir Nove in visoko slavili z rezultatom 31:23. Za konec koledarskega leta pa jih v drugoligaškem prvenstvu čaka še gostovanje v Murski Soboti, še prej pa v sredo pokalni obračun z Rikom Ribnico.

Robert Sankovič je blestel z desetimi zadetki. Foto: Lin Gombač/ŠD Šport

Uvodne minute na današnjem srečanju so bile dokaj izenačene. Radečani so Ljubljančanom sledili le do deset minute, nato pa so se pričele strelske vaje domačinov, ki so z delnim izidom 6:0 povišali prednost na +9 (13:4). Vodstvo so v nadaljevanju mirno ohranjali in na odmor odšli z rezultatom 17:11.

Tudi v drugem delu Radečani niso mogli slediti Kodeljevčanom, ki so v 35. minuti vodili že z 20:11. Sledila je igra »gol za gol«, prednost pa se je gibala med osmimi in šestimi zadetki. V končnici tekme so priložnost dobili vsi igralci, tekma pa se je končala z rezultatom 31:23 v korist varovancev Aleša Repine.

V ljubljanski zasedbi je kar deset golov prispeval Robert Sankovič, pri Radečah pa sta vsak po pet zadetkov vknjižila Jakob Čajko in Luka Savanović.

Slovan se bo v naslednjem krogu pomeril s Pomurjem, Radečani pa bodo doma gostili Krško.

»Po zmagi nad Jeruzalemom iz Ormoža v garderobi ni bilo časa za slavje, ampak smo se skoncentrirali že na naslednjega nasprotnika – Radeče. Od samega začetka smo se borili in nikogar nismo podcenjevali, kljub temu pa nas je borbena obramba popeljala do novih dveh točk. Za konec letošnjega leta nas čaka gostovanje v Pomurju, še prej pa pokalni dvoboj z Ribnico. Obenem potrebujemo navijače, da nam s podporo iz tribun pomagajo do čim boljših predstav,« je za ŠD Šport po tekmi dejal Janez Grum.

1. B DRL, 12. krog:

Sobota, ob 18.30:

RD LL Grosist Slovan – RK Radeče Papir Nova 31:23 (17:11)

RD LL Grosist Slovan: Jugovic, Budalić, Ponikvar 8 obramb; Grum 4, Staš Jovičić 1, Serdinšek-Ekart 8, Skušek 2, Lukan, Gahan Caleb 2, Fidel, Cigale, Eneje Jovičić, Kljun 2, Hočevar, Sankovič 10, Atanasov 2; Trener: Aleš Repina.

RK Radeče Papir Nova: Klinar 8 obramb, Denis Čajko; Stegne 1, Koritnik 3, Zakošek 4, Savanović 5, Potočnik 2, Jakob Čajko 5, Hrovat 2, Ernestl 1, Ivančič; Trener: Uroš Privšek.