Liga NLB

Izola na kolena spravila Gorenje Velenje!

Zoran Jovičič je zabeležil šesti prvenstveni poraz v tej sezoni. Foto: Jurij Vodušek/RK Gorenje Velenje

Rokometaši Butan Plin Izole so praktično že pred izpadom v drugo ligo, glede na to, v kakšnem stanju se nahajajo. Pa vendarle so danes celotno prvoligaško javnost presenetili Gorenje Velenje in jih premagali na gostujočem terenu!

Velenjska zasedba si je privoščila hud spodrsljaj na domačem prizorišču, pred praznimi tribunami je v svoji Rdeči dvorani izgubila proti zadnjeuvrščeni ekipi Lige NLB iz Izole. Po porazu njen zaostanek za vodilnim Celjem znaša 12, za drugouvrščeno Ribnico pa šest točk.

Obračun pred praznimi tribunami so bolje odprli rokometaši iz Izole. S poletno igro v napadu so v 15. minuti povedli z 8:4, po minuti odmora domačega trenerja Zorana Jovičića pa je njihova prednost narasla na pet golov (9:4).

V nadaljevanju niso popustili niti za ped, blede Velenjčane so vseskozi imeli v svoji oblasti in tik po velikem odmoru je njihova prednost po golu Kristjana Juriča narasla na +6 (16:10).

Jovičić je po tem zaostanku od svojih varovancev zaukazal totalen napad in igro do zadnjega diha. Sprva je kazalo na njihov preobrat, v 44. minuti so se približali na dva gola zaostanka (16:18), a nato znova padli v krizo in v 51. minuti vnovič zaostali za šest golov (18:24) in jasno je bilo, da bosta točki romali na Obalo.

V gostujoči ekipi je bil najbolj učinkovit Peter Božič s šestimi goli, v domači je zadetek več dosegel Domen Tajnik.

Velenjska ekipa bo v zadnjem krogu lige NLB gostovala v Dobovi, izolska pa bo gostila Koper. Obe tekmi bosta v soboto, 14. marca.