1. B DRL

Grosupeljčani na Kodeljevo z optimističnimi načrti

Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

Danes nas v šestem kolu 1. B lige v petkovem rokometnem večeru čakajo štiri tekme. Najzanimivejše dejanje se obeta na Kodeljevem, kjer se bo domači LL Grosist Slovan udaril z Grosupeljčani. Šmarčani bodo gostili Brežice, Škofljičane čaka gostovanje v Radečah, trboveljski Rudar pa bo doma igral z Ižanci.

Ljubljančani so uspešno odigrali prvih pet prvenstvenih tekem v letošnji sezoni in trdno zasedajo prvo mesto na drugoligaški lestvici. Po gostovanju na Ptuju, jih tokrat čaka domača tekma. na Kodeljevem gostujejo novinci v ligi – Grosupeljčani, ki imajo po petih tekmah na računu štiri točke (zmaga nad Rudarjem in Krškim).

https:/si/si.gorenje.com/

Jovičić spoštuje tekmeca

Staš Jovičič je eden izmed členov v ekipi LL Grosist Slovana. Foto: Lin Gombač/ŠD Šport

Ni dvoma, da se obeta pestro rokometno dogajanje, s čimer se strinja tudi član LL Grosist Slovana Staš Jovičić. »Danes nas čaka nova zelo pomembna tekma proti Grosuplju, ki zagotovo ne bo lahka, saj je tekmec zelo neugoden, s čimer je kakovost pokazal tudi proti Krškemu. Od nas se seveda pričakuje, da gremo v to tekmo motivirani in še naprej ostanemo neporaženi,« je pred srečanjem spregovoril levokrilni član mlade slovenske izbrane vrste.

Na Kodeljevo se vračajo štiri nekdanji igralci

Moštvo s Kodeljevega se bo danes ob 18.30 pomerilo tudi s četverico nekdanji igralcev, in sicer Janezom Grumom, Calebom Gahanom, Rokom Lukanom ter Žakom Cigaletom, ki so vsi še lani branili barve kolektiva iz prestolnice. Četa Miloša Aksentijevića se po besedah Cigaleta na Kodeljevo odpravlja z optimističnimi mislimi in morebitno željo po presenečenju.

Žak Cigale je v preteklosti igral tudi na Kodeljevem. Foto: RK Grosuplje

»Na Kodeljevem nas čaka težka tekma, a verjamemo, da lahko LL Grosist Slovanu nudimo vsaj delni odpor in z dobro ter agresivno obrambo pridemo vsaj do točke. Treniramo dobro, hkrati tekmo pričakujemo optimistično,« je dejal nekdanji član Kodeljevčanov, ki je bil v prvoligaški sezoni 2017/2018 celo druga izbira na levokrilnem položaju pri Bojanu Čotarju.

Srečanje med ljubljanskimi in grosupeljskimi rokometaši se drevi na Kodeljevem prične ob 18.30.

1. B DRL, 6. krog:
Petek, 18. oktobra, ob 18.30:
RD LL Grosist Slovan – RK Grosuplje
RD Herz Šmartno – RK Brežice

Ob 19.00:
RK Radeče Papir Nova – ŠRD Škofljica

Ob 20.30:
RD Rudar Trbovlje – RK Mokerc-KIG

Sobota, 19. oktobra, ob 19.00:
RK SVIŠ Ivančna Gorica – MRK Ljubljana
RK Črnomelj – RK Krško