Evropska tekmovanja

Derbi med udeležencema finalnega turnirja EHF Lige prvakov pripadel Vidu Kavtičniku

Vid Kavtičnik se tokrat ni vpisal med strelce. Foto: Montpellier

Včeraj se je v francoskem rokometnem prvenstvu končal 24. krog. Večina tekem je bila odigranih v sredo, pa vendarle je bil najzanimivejši obračun včeraj pozno zvečer, ko sta se pomerila udeleženca finalnega turnirja EHF Lige prvakov – Montpellier in Nantes. Izid srečanje je bil 33:28 za moštvo Vida Kavtičnika.

Tekma se je začelo zelo izenačeno, saj je bil izid srečanja na začetku tekme 4:4. Z izjemo vodstva Nantesa s 4:5, so rokometaši Montpellierja z delnim izidom 6:2 povedli za +3 (10:7). Najvišja prednost v nadaljevanju prvega dela je znašala +5 (15:10), nato pa so gostje s tremi zaporednimi zadetki do konca prvega polčasa znižali zaostanek na vsega dva zadetka (15:13).

Nantes je v 31. minuti srečanja ostal brez Dominika Kleina, ki je zaradi grobega prekrška ter rdečega kartona odšel na tribune. Gostje so sicer v nadaljevanju še enkrat povedli z 19:20, nato pa je Montpellier z delnim izidom 6:0 povišal vodstvo na +5 (25:20). Nantes se nikakor ni uspel približati, saj so domači zelo dobro ohranjali prednost, tako da so na koncu slavili z rezultatom 33:28.