Uncategorized

Barcelona remizirala s Chealsejem, “PETARDA” v mreži Bešiktaša!

Včerajšnji večer je bil znova rezerviran za tekme lige prvakov. Po šestih letih sta se znova udarila Barcelona ter Chelsea. Po preobratu Barce je bil izid neodločen, medtem ko so Bavarci pred domačimi gledalci gladko premagali Bešiktaš.

V zelo napetem ter zanimivem prvem polčasu so bolj agresivno igrali gostje, vendar so imeli več priložnosti igralci Barcelone. Že v drugi polovici prvega polčasa je Willian dvakrat zadel vratnico z okoli 20 metrov. Prva vratnica se je zatresla že v 33. minuti, medtem ko je Brazilec znova zadel vratnico v 41. minuti. Sicer je Eden Hazard v 5. minuti tekme imel izjemno priložnost, a je žoga zletela tik nad prečko.

Po zelo mirnem začetku drugega polčasa, so angleški prvaki povedli z zadetkom Williana v 62. minuti. Streljal je s podobne razdalje kot v prvem polčasu in z zelo natančnim strelom ukanil vratarja Ter Stegena. Katalonci so izenačili v 75. minuti, po tem ko so domači naredili napako pred svojimi vrati. Zadetek je dosegel Lionel Messi, ki je iz sredine kazenskega prostora z levico zatresel mrežo Angležev.

Katalonci se sicer borijo za 11. zaporedno uvrstitev med najboljših 8 v ligi prvakov, medtem ko se je Chelsea uvrstil le enkrat v četrtfinale, v zadnji petih sezonah.

Bavarci z igralcem več “razbili” Turke!

Nemški velikan je pred domačimi gledali gostil turškega velikana Bešiktaša ter ga z igralcem več ter odlično igro, popolnoma “uničil”.  Gostje so že v 16. minuti srečanja, ostali brez hrvaškega branilca Domagoja Vide, kateri je po prekršku nad Robertom Lewandowskim dobil rdeči karton. Bavarci so sicer povedli šele v 43. minuti, po zadetku Thomasu Müllerju ter predložku Kingsleya Comana z leve strani. Slednji je prednost povišal na 2:0 s približno desetih metrov. Tik pred tem je Lewandowski še stresel vratnico. Po akciji Arjena Robbna ter Joshue Kimmicha je Müller v 66. minuti, znova zadel za 3:0. Nato se je v 79. minuti tudi Robert Lewandowski vpisal med strelce. Končni izid dvoboja je za 5:0 zadel Poljak, po podaji Robbna.