1. B DRL

1. B DRL: SVIŠ prekinil zmagovalni niz, Krško slavilo v Zasavju

Ivančani kljub včerajšnjem porazu še naprej ostajajo na drugem mestu prvenstvene lestvice. Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

V desetem kolu drugoligaškega tekmovanja smo spremljali kar nekaj zanimivih presenečenj. Ižanci so uspeli presenetiti Ivančane, ki so imeli pred tekmo niz sedmih tekem neporaženosti. Derbi kroga je med Dolom in Krškim pripadel slednjim.

V prejšnjem krogu so Ivančani dobili lokalni derbi z Grosupljem, Ljubljančanom je uspelo ugnati Krško, ki je eden izmed glavnih favoritov za preboj v Ligo NLB, med drugim so Trboveljčani dobili sosedski obračun proti Herz Šmartnemu.

V petek sta se zmage veselila LL Grosist Slovan (proti Herz Šmartnemu) in ptujska Drava (proti Škofljici), včeraj pa so presenečenja večera zrežirali Ižanci.

https:/si/si.gorenje.com/

Niz sedmih tekem neporaženosti končan

Rokometaši SVIŠ-a so se v domačo dvorano vrnili z odlično popotnico po suvereno dobljenem lokalnem derbiju v Grosuplju. Z morebitno zmago nad Mokercem bi še naprej zasledovali vodilnemu LL Grosist Slovanu, a temu ni bilo tako.

Marko Marojević je blestel v ivanški vrstah s sedmimi zadetki. Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

Varovanci trenerja Polaka so slabo odprli tekmo. Gostje so kaznovali vsako napako domačinov in po petnajstih minutah vodili s prednostjo štirih zadetkov (7:11). V nadaljevanju prvega dela se je gostujoči čuvaj mreže Ponikvar razbranil in zaklenil vrata. Ob odmoru pa je na semaforju kazalo 13:19 za rokometaše Mokerca.

V drugem delu pa si je domača zasedba zbistrila glave in se popolnoma razigrala. Z delnim izidom 5:2 je v 35. minuti znižala zaostanek na-3 (18:21). V nadaljevanju je igrala čedalje bolje in v 50. minuti zaostajala le še za dva gola (26:28). Sledil je lov na izenačenje, a časa za preobrat je zmanjkalo in gostje so slavili z 31:32.

Ižance v naslednjem krogu čaka sosedski derbi s Škofljico. Foto: RK Mokerc-KIG

Pri domačih je s sedmimi goli blestel Marko Marojevič, pri Mokercu pa domačo mrežo desetkrat ukanil Žarko Makivič.

Ivančani se bodo ta teden udarili v pokalu Slovenije proti Jadranu iz Kozine, kasneje pa v 11. krogu lige gostovali v Brežicah. Mokerc bo v naslednjem krogu odšel na sosedski derbi k rivalom iz Škofljice.

Krčani slavili v Dolanki

Krčani so po menjavi trenerja Šerbca in prihodu Aleta Kukavice zaživeli in vendarle prikazali nekaj dobrih predstav že na uvodu.

Nik Rantah je prispeval devet golov ob zmagi proti Dolu. Foto: RK Krško

Tekmo v Zasavju so sicer odprli slabo, saj je domačinom uspelo povesti s 3:0. Kasneje se je gostujoča zasedba prebudila, a še vedno zaostajala za razigranimi Dolani. Ti so držali prednost med dvema in tremi goli, ob koncu druge tretjine prvega dela pa so igro v svoje roke prevzeli Krčani in s hitrimi protinapadi na odmor odšli s 14:14.

V drugem delu je publika v dvorani Dolanka večinoma spremljala napeto igro gol za gol. Gostje so v nadaljevanju srečanja uspeli povesti že s +4 (18:22) in prednost zadržali vse do konca tekma, ko se je tekma končala s 25:26.

Najboljši strelec domačih je bil s kar devetimi zadetki Klemen Brilej, prav tolikšen strelski izkupiček je imel v gostujočih vrstah tudi Nik Rantah.

Dolane v prihodnjem krogu čaka tekma s Herz Šmartnim, Krško pa bo doma gostilo Radeče.