Uncategorized

Vesela novica za navijače košarkarjev Ljubljanske Olimpije

Foto: www.rtvslo.si

Devin Oliver je podpisal novo 1-letno pogodbo.

Ljubljanska Olimpija je podpisal 1-letno pogodbo z najkoristnejšim igralcem državnega prvenstva Devinom Oliverjem. Potem, ko je bilo že več ali manj jasno, da bo Američan zapustil Ljubljano in se odpravil v Nemčijo, je danes podaljšal pogodbo in se s klubom dogovoril za sodelovanje do sezone 2017/2018. 25-letnik je v lanski sezoni v slovenskem državnem prvenstvu v povprečju dosegal 15,3 točke, 7,4 skoka in 2,9 podaje na tekmo, v ligi ABA je bilo njegovo povprečje 10,8 točke, 7,2 skoka in 2,5 podaji na tekmo, evropskem pokalu pa je v sezoni 2016/2017 v povprečju zadel 10 točk, 5,1 skoka in 2,3 podaje na obračun.

204 cm visoki krilni košarkar je ob podpisu nove pogodbe izjavil: “Zelo sem vesel, da bom tudi v prihodnji sezoni igral za Union Olimpijo. Zaljubil sem se v Ljubljano in Slovenijo, hkrati pa me veseli smer, v katero se klub razvija. Med glavnimi razlogi, da sem ostal v Ljubljani, je zagotovo dejstvo, da je vodstvo obdržalo isti strokovni štab, s katerim sem v resnično dobrih odnosih, in verjamem, da bomo nadaljevali dobro sodelovanje. Rad bi tudi povedal, da mi bo v zadovoljstvo biti zopet soigralec z Gregorjem, Janom in Bubo!.”