Uncategorized

V Celju prispeli odmevni okrepitvi!

Foto: NK Celje

Potem ko so se Celjani okrepili z Rokom Štrausem ter podaljšali pogodbe z nekaterimi nosilci, so danes uradno potrdili še dve odmevni okrepitvi. Prva okrepitev je 23-letni Mitja Lotrič, ki je pred tedni prekinil pogodbo s ciprskim Pafosom (vodi ga Luka Elsner). Druga okrepitev pa je nekdanji up Milana, Žan Benedičič, ki je nazadnje igral pri italijanskem tretjeligašu iz Olbie.

Kljub prazničnim dnem je v klubskih pisarnah Nogometnega kluba Celje zelo živahno. Vodstvo kluba namreč nadaljuje z dopolnjevanjem igralskega mozaika za drugi del tekmovalne sezone. Po Roku Štrausu je člansko moštvo dobilo novi imeni. V Celje se selita Mitja Lotrič in Žan Benedičič. 23 – letni napadalec Mitja Lotrič je nazadnje igral za ciprski Pafos. Pred odhodom v tujino je igral za velenjski Rudar, Koper in Muro. »Vesel sem podpisa pogodbe z Nogometnim klubom Celje. Kar nekaj igralcev poznam že od prej, zato zagotovo ne bo večjih težav s prilagoditvijo na novo okolje. Verjamem, da nam bo skupaj s strokovnim štabom uspelo spisati lepo zgodbo,« je po podpisu pogodbe dejal Mitja Lotrič. Vezni igralec Žan Benedičič je 3. oktobra dopolnil 22 let. Pred prihodom v Celje igral za italijanski klub FC Olbia Calcio. Nogometno kariero je začel pri Triglavu iz Kranja. »Moja motivacija je ob prihodu v Celje na najvišji ravni. Zavedam se, da me čaka trdo delo in spoštovanje do ljudi, ki so v klubu. Verjamem, da nas čakajo zelo lepi meseci,« pa so bile prve besede Žana Benedičiča po prihodu v mesto ob Savinji. Oba sta s celjskim klubom sklenila sodelovanje do konca tekmovalne sezone 2019/2020.