Uncategorized

Tottenham po preobratu remiziral z Juventusom, Man City suvereno v Švici!

V torkovem spektaklu 1/8 finala lige prvakov, sta se pomerila Juventus in londonski Tottenham. Po vodstvu Juventusa z 2:0, so varovanci Mauricia Pochettina v drugem polčasu naredili preobrat in na koncu dvoboja tudi remizirali z 2:2. V drugem dvoboju pa je Manchester City zanesljivo premagal Basel z 0:4.

Veselje Gonzala Higuaina ob zadetku Juventusa. Foto: FC Juventus

Čeprav je veliko nogometnih strokovnjakov mislilo, da Tottenham prihaja v Torino v najboljši formi do sedaj, ni bilo prav tako. Namreč, Juventus je srečanje začel zelo odločno in že v 2. minuti povedel prek Gonzala Higuaina, ki je dobil izjemno lepo žogo od Miralema Pjanića, iz prostega strela.

Le sedem minut kasneje pa je igralec Tottenhama, Ben Davies, v kazenskem prostoru, podrl še Federica Bernardeschija, kar je posledično pomenilo tudi strel z bele točke. Enajstmetrovko je uspešno izvedel Higuain ter se veselil že drugega zadetka na tekmi.

Tottenham se ni vdal in z zadetkom Eriksena celo izenačil

Čeprav so gostje na začetku tekme, doživeli »hladen tuš«, se niso vdali in v 35. minuti, z zadetkom Harya Kana, znižali zaostanek za Juventusom. V zadnjih minutah prvega dela je imel Juventus še eno enajstmetrovko, a je vratnica preprečila Gonzalu Higuainu do svojega »hat-tricka« na tekmi.

Moštvi sta v drugi del igre vstopili zelo bolj previdno, v 72. minuti pa je bil Gianluggi Buffon še drugič premagan. S prostega strela ga je zelo presenetil Christian Eriksen, tudi specialist za proste strele, ki je udaril v vratarjev kot, izkušeni vratar pa je trznil v drugo in poskrbel, da so igralci Tottenhama prišli do preobrata z 2:2. Do konca srečanja ni bilo nobene večje priložnosti, Londončani pa so si z remijem 2:2, priigrali zelo dobro izhodišče za povratno tekmo v Londonu.

Zadetek Christiana Eriksena za 2:2:

Man City brez težav proti aktualnemu švicarskemu prvaku

Manchster City je verjetno že s prvo tekmo potrdil napredovanje v četrtfinale lige prvakov. Sinjemodri so svojo premoč na terenu dokazali že v prvem polčasu, ko je bila prednost 3:0, končni izid za 4:0 pa je s svojim drugim zadetkom postavil Ilkay Gündogan.