Evropska tekmovanja

Real Madrid si je kljub porazu že priboril četrtfinalno vstopnico, Omić in Udrih neuspešna

Včeraj je bil na sporedu prvi del 27. kroga evrolige. Luka Dončić še ni nastopil na včerajšnji tekmi proti Valencii, vseeno pa je zaigral naturalizirani slovenski reprezentant Anthony Randolph. Včeraj sta se pomerila tudi Fenerbahče in Maccabi Tel Aviv, zelo pričakovano je dvoboj pripadel Turkom, obenem pa so si s tem košarkarji Real Madrida že zagotovili četrtfinalno vstopnico.

Luka Dončić je sicer že včeraj odpotoval z ekipo na gostovanje, vendar je zdravniška služba določila, da tako oni, kot trener Pablo Laso ne želijo tvegati pri poškodbi stegenske mišice.

Kljub omenjeni poškodbi Luke Dončića pa je za madridsko moštvo zaigral slovenski naturalizirani reprezentant Anthony Randolph, ki je ob porazu »belega baleta« vknjižil šest točk.

Omić kljub porazu razpoložen, Udrihov Žalgiris neuspešen

Crvena Zvezda, za katero igra tudi slovenski občasni reprezentant Alen Omić je na gostovanju pri Panathinaikosu izgubila za kar 20 točk (71:91). Omić je bil sicer ob porazu zelo dobro razpoložen in v dresu srbskega prvaka v 17 minutah vpisal 15 točk in sedem skokov.

Aaron White je bil včeraj glavni junak dvoboja. Foto: Euroleague.NET

Žalgiris, za katerega igra tudi nekdanji slovenski košarkarski reprezentant Beno Udrih, je gostil Olimpio iz Milana. Dvoboj so zanesljivo dobili Litovci z rezultatom 77:65, slovenski košarkar pa je v štirih minutah dosegel točko. Glavni junak tekme je bil Aaron White, ki j v zadnjih treh minutah dodal deset točk.

Aleksej Nikolić, ki igra za Bose Bambergm pa bo jutri gostoval pri Baskonii. Na sporedu bo jutri tudi derbi dveh vodilnih ekip, saj v Moskvi pri CSKA-ju gostuje Olympiacos.

Že odigrano:

Včeraj, ob 18.45:

Fenerbahče – Maccabi Teal Aviv 87:73 (16:21; 29:15; 29:20; 13:17)

Gudurić 23, Datome 16; Jackson 13, Thomas, Bolden oba po 12.

Ob 19.00:

Žalgiris Kaunas – Olimpia Milano 77:65 (17:16; 14:18; 23:16; 23:15)

White 16, Jankunas 15, Udrih 1, 2 sk., asistenca v 3:56; Gudaitis 19, Kuzminskas 12.