1. B DRL

Podvršič: Derbiji so vedno na nož, odločale bodo malenkosti

Foto: RK Grosuplje

Danes se po dobrem letu in pol znova vrača sosedski derbi med Grosupljem in SVIŠ-em iz Ivančne Gorice. Moštvi imata ogromno skupnega, polletnega igranja v Ivančni Gorici pred petnajstimi leti pa se je za naš portal spomnil tudi izkušeni krožni napadalec Andraž Podvršič.

Dolga leta so minila od zlatih časov grosupeljskega in ivanškega rokometa. Od nepozabnih obračunov na zgodovinskem asfaltnem igrišču, ko uradnega imena SVIŠ še ni bilo, so se v tistem času zvrstili številni medsebojni derbiji.

Ogromno jih je prestal tudi izkušeni otrok Grosuplja Andraž Podvršič. Slednji je sprva zaigral za matični klub, kasneje pol leta v sezoni 2003/2004 nastopal celo za SVIŠ pod taktirko Zdenka Mikulina.

https:/si/si.gorenje.com/

»Takrat je bilo zelo prijetno igrati v Ivančni Gorici. Imeli smo kar dobro ekipo, a smo nekajkrat izgubili tudi za en zadetek ali dva,« je o kratki avanturi v Ivančni Gorici dejal Podvršič.

Na derbiju po zmago

Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

Brez dvoma bosta oba kluba silovito napadala zmago na dolgo pričakovanem dolenjskem el clasicu. Grosupeljčani želijo slaviti, a njihova prednost bo predvsem domači teren. Grosupeljska športna dvorana Brinje nocoj utegne biti polna, kot že dolgo časa ne. »Danes nas čaka sosedski derbi s SVIŠ-em, ki bo za nas zelo pomemben. Pričakujemo lahko zanimivo tekmo,« meni Podvršič.

»Mislim, da ima SVIŠ povsod kvaliteto. Lani je igral tudi v prvi ligi, obenem pa imajo kvalitetno ekipo, zato se moramo predvsem boriti,« je o sami kvaliteti tekmec spregovoril izkušeni krožni napadalec, ki se je v Slovenijo vrnil iz Luksemburga.

Vsi za enega, eden za vse!

Iz grosupeljskega tabora sporočajo, da se nocojšnjega obračuna zagotovo ne bojijo in bodo ciljali na zmago. Kvaliteta je enakovredna, zato bodo odločale malenkosti. »Če bomo igrali kot ekipa, je lahko vse možno. Naš motiv pa je vsi za enega, eden za vse,« dodaja izkušeni sedemintridesetletnik.

»Spomini z derbijev so zelo dobri. Vedno smo igrali na nož in dali vse od sebe,« zaključuje Podvršič.

Srečanje med grosupeljskimi in ivanškimi rokometaši se drevi v športni dvorani Brinje prične ob 20.30, s prenosom na naši facebook strani ŠD Šport.

1. B DRL, 9. krog:
Petek, 22. novembra, ob 18.30:
RD Herz Šmartno – RD Rudar Trbovlje

Ob 19.00:
ŠRD Škofljica Pekarna Pečjak – RK Črnomelj

Ob 20.30 (Športna dvorana Brinje, Grosuplje):
RK Grosuplje – RK SVIŠ Ivančna Gorica

Sobota, 23. novembra, ob 19.00:
RK Mokerc-KIG – RK Radeče Papir Nova
RK Dol TKI Hrastnik – RK Brežice
RK Krško – RD LL Grosist Slovan
RK Drava Ptuj – MRK Ljubljana