Uncategorized

Na Rujevico prihaja sloviti Milan! Arsenal prihaja na Marakano!

Foto: Uefa

Danes je bio v Monacu opravljen žreb za skupinski del evropske lige. Po porazu Domžal v Franciji se tako v evropsko ligo ni uvrstil noben slovenski predstavnik, so se pa uvrstili trije predstavniki iz držav z bivše Jugoslavije. V evropsko ligo so se tako od predstavnikov z bivše Jugoslavije uvrstili Crvena Zvezda, ki je nekoliko presenetljivo izločila ruski Krasnodar, s suvereno zmago se je v skupinski del uvrstil tudi Partizan, ki je premagal madžarski Videoton, ki ga sedaj vodi nekdanji trener Olimpije Marko Nikolić.  Eno izmed največjih senzacij v zadnjem krogu kvalifikacij za evropsko ligo pa je storil Vardar iz Skopja, ki je na povratni tekmi v Turčiji izločil favorizirani Fenerbahče s skupnim rezultatom 4:1.

Rijeka, ki jo vodi Matjaž Kek ter zanjo igra Matic Črnic bo medtem gostovala tudi na San Siru, saj je dobila sloviti Milan, Austrio Dunaj ter AEK Atene. Slovenska reprezentanta Jasmin Kurtić ter Josip Iličić igrata za Atalanto, ki je v svoji skupini dobila Everton, ki je v zadnjem krogu kvalifikacij komajda izločil splitski Hajduk. Na stadion Atalante bosta medtem prišla tudi Lyon ter Apollon.

Kobenhavn, za katerega igra reprezentant Benjamin Verbič bo  igral proti moskovskem Lokomotivu, ki je nekdanji klub Ezekiela Hentya. Na Dansko bo odpotoval tudi češki Fastav Zlin  ter moldavski klub Šerif Tiraspol.

Nekdanji igralec Kopra Domen Črnigoj je z Luganom prišel do zgodovinske uvrstitve v skupinski del evropske lige. Tako bo na svojem stadionu gostoval Viktorio Plzen, Steauo iz Bukarešte ter znani klub NK Maribor-a Hapoel Ber Ševa.

Aktualni klub občasnega slovenskega reprezentanta Dominica Maroha-Koln bo v skupini gostil Crveno Zvezdo, sloviti Arsenal ter BATE Borisov.

Marseille, ki je včeraj izločil Domžale bo igral tudi proti klubu Nejca Skubica-Konyaspor, na Velodrome bodo tako poleg Konyasporja prišli še Vitoria ter Red Bull Salzburg.

“Novi stari” reprezentant Tim Matavž bo z Vitessejem gostoval proti Laziu, Nici ter Zulte Waregemu.

SEZNAM SKUPIN SI LAHKO OGLEDATE NA TEJ POVEZAVI: