Uncategorized

Maribor do točke v Moskvi, a brez evropske pomladi

Nogometaši Maribora so v okviru 5. kroga Lige prvakov gostovali v Moskvi, kjer so remizirali proti Spartaku z 1:1. Tako so tudi matematično izgubili vse možnosti za napredovanje, a so zato domačim odščipnili točko, ki jih zna stati napredovanja med najboljših 16.

Maribor tudi tokrat remiziral z Spartakom

Prvi dvoboj skupine E v 5. krogu Lige prvakov se je končal z neodločenim izidom. Slovenski predstavnik v elitnem klubskem tekmovanju ni uspel ostati v igri za napredovanje vse do zadnjega kroga, a osvojil, če ne drugega finančno zelo vredno točko.

Prvi polčas se je končal brez zadetkov. Nogometaši Maribora so sicer dvakrat sprožili v okvir vrat domačina, a so bili streli bolj podobni podaji. Boljšo igro smo videli v drugem delu, že v 50. minuti je vratnico zadel Marko Šuler. V 77. minuti so do odlične priložnosti prišli gostje, a je strel z glavo Ze Luis-a za las zgrešil okvir vrat. Pet minut kasneje pa domači po pravem fliperju v kazenskom prostoru le pridejo do zadetka, žogo je v mrežo uspešno spravil ravno Ze Luis.

Grega Bajde in kapetan Spartaka Dmitrij Kombarov. Foto: Reuters

Domači so se zadetka zelo veselili in praktično samo še čakali na zadnji sodnikov žvižg, potem pa je sledil hladen tuš, kajti z zmago bi bili domači v dobri poziciji za napredovanje med najboljših 16 in bi z zmago v zadnjem krogu lahko prišli do napredovanja. Sanje pa jim je uničil v sodnikovem podaljšku  rezervist  Maribora Jasmin Mešanović.

Maribor se je tako dokončno poslovil od Evrope, saj nima več možnosti niti za tretje mesto v skupini E. Od Evrope se bodo slovenski prvaki v zadnjem krogu skupinskega dela v Ljudskem vrtu poslovili proti Sevilli. Na drugi tekmi skupine E se bosta v Andaluziji pomerila Sevilla in Liverpool. Rdeči si lahko z zmago na široko odprejo vrata prvega mesta. Ko sta se španski in angleški velikan pomerila na Otoku, se je dvoboj končal brez zmagovalca (2:2).