1. B DRL

Krčani še naprej sledijo k zastavljenim ciljem

V prvi tekmi 15. kroga 1. B državne rokometne lige sta se v Dvorani Pungrt (Šmartno pri Litiji) udarila Herz Šmartno in Krško. Dvoboj, ki je bil zelo zanimiv skozi celoten obračun, je na koncu vendarle pripadel Krčanom z rezultatom 33:38 (20:22).

http://bit.ly/SDSPORT-pasicaKrški rokometaši so drugi del prvenstva odprli sijajno in po dobljenem derbiju na Kodeljevem (več o tem klikni TUKAJ), ugnali še Herz Šmartno.

V prvem delu smo sicer spremljali živahno igro, tehtnica pa se je v drugem polčasu vendarle nagnila na stran Posavcev, ki so slavili s 33:38 (20:22). Pri Krčanih je z desetimi zadetki blestel mladi Patrik Glaser. Od slednjega gre morda pričakovati, da bo prihodnjo sezono v vsakem primeru igral v NLB ligi, čeprav se Krško morda ne bi uvrstilo v elitni del slovenskega klubskega rokometa.

Patrik Glaser je eden izmed glavnih adutov Uroša Šerbca. Foto: RK Krško

»Vedeli smo, da nas čaka težko gostovanje, saj je Herz Šmartno zelo neugodna ekipa, še posebej v domači dvorani. V prvem polčasu smo imeli težave v obrambi, saj smo prejeli preveč zadetkov, kar je bila posledica hitre igre domačinov. V drugem polčasu smo ta element nekoliko izboljšali. Kljub temu, da nismo odigrali naše najboljše igre, smo tekmo kontrolirali in se na koncu veselili zmage ter pomembnih dveh točk. Zahvalil bi se tudi našim navijačem, ki so nas tudi tokrat prišli podpirat! V naslednjem krogu nas čaka domača tekma proti Rudarju, za nas šteje samo zmaga in verjamem da nam bo to ob pomoči domače publike tudi uspelo,« je za ŠD Šport dejal obetavni Glaser, ki je v letošnji sezoni dosegel 89 zadetkov.

Krčane v naslednjem krogu čaka domača tekma s trboveljskim Rudarjem.

14 RK POMURJE 14 0 1 13 363 453 -90 1
M – mesto; N – št. tekem; Z – št. zmag; I – št. neodločenih; P – št. porazov; + – št. danih; – – št. prejetih; +/- – gol razlika; T – št. točk