1. B DRL

Kodeljevčani prepričljivo proti novincu

Grosupeljski strateg Miloš Aksentijevič ni uspel presenetiti Kodeljevčanov. Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

Rokometaši LL Grosist Slovana so na tekmi šestega kola drugoligaškega tekmovanja suvereno ugnali tudi sosede iz Grosuplja in še vedno ostajajo pri stoodstotnem izkupičku.

Ljubljančani so uspešno odigrali prvih pet prvenstvenih tekem v letošnji sezoni in trdno zasedajo prvo mesto na drugoligaški lestvici. Po gostovanju na Ptuju, jih je tokrat čakala domača tekma. na Kodeljevem so gostovali novinci v ligi – Grosupeljčani, ki niso uspeli presenetiti čete Aleša Repine.

Suverena predstava za utrditev prvega mesta

https:/si/si.gorenje.com/

Gostje današnjega srečanja v prestolnici niso ravno pričeli po svojih željah. Domačini so hitro zablesteli na parketu in s hitro igro preko obrambe do napada uspeli povesti s 6:2. Obramba gostujoče zasedbe nikakor ni delovala na nivoju, zaradi česar je bil trener Miloš Aksentijevič v deseti minuti primoran odreagirati z minuto odmora. A slednja nikakor ni zbistrila glave Grosupeljčanom. Ljubljančani so namreč še naprej diktirali tempo in kasneje uspelo povesti že za +6 (13:7). Ob odmoru je prednost znašala že +7 (18:11).

Aleš Repina je zabeležil šesto zaporedno prvenstveno zmago. Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

V drugem delu se je vodstvo še nekoliko povečalo, zato so bili dvomi o zmagovalcu že jasni. Domači trener Aleš Repina je v začetku 40. minute priložnost ponudil še nekaterim mlajšim igralcem (Komar, Dragar) in zanesljivo diktiral igro Grosuplju ter se veselil zmage z izidom 36:26.

Najboljši strelec včerajšnjega srečanja je bil Robert Sankovič, ki je grosupeljsko mrežo ukanil osemkrat. Pri Grosuplju sta s štirimi goli blestela nekdanja igralca Slovana Žak Cigale ter Rok Lukan, prav tolikšen strelski izkupiček je imel tudi Luka Zafran.

Na sporedu je reprezentančni premor, čez dva tedna pa bodo Grosupeljčani doma gostili Dol TKI Hrastnik, Kodeljevčane pa čaka lokalni derbi z Mokercem.