1. A DRL za ženske

Izolanke slavijo prvo prvenstveno zmago proti Litiji

Sobota je prinesla tri tekme 4. kola 1. ženske rokometne lige. Do prve zmage so se dokopale borbene Izolanke, Velenjčanke so na krilih Tjaše Smonkar slavile proti Ptuju, medtem ko je Zagorčankam uspelo tesno slaviti v Kopru.

Četrto kolo elitnega ženskega rokometnega razreda se je pričelo že v četrtek, ko sta na teren stopila sosednja rivala – Zelene Doline Žalec in ekipa Z’dežele. Zmage so se veselile Žalčanke in vpisale še četrto zaporedno prvenstveno zmago. Do prvih točk v novi sezoni so prišle Izolanke.

Slednje so namreč gostovale v Litiji, kjer sta ekipi dosegli zelo malo zadetkov. Ob odmoru je prednost Primork znašala že +7 (5:12), kasneje nekoliko vpadla, a vseeno je bilo dovolj za prvo prvenstveno zmago s 15:18.

»Lahko rečem, da sem zadovoljen. Punce so dosledno izpolnjevanje navodila iz analize pred tekmo. Definitivno smo bili danes boljši tekmec. Tekmo je odločila igra v obrambi in obrambe vratarke. Čestitke našim puncam,« je po tekmi dejal izolski strateg Borut Hren-

Velenjčanke so po zaslugi Tjaše Smonkar, ki je v zadnjih devetih minutah dosegla pet izmed šestih golov svoje ekipe, ohranile celo kožo proti Ptuju (27.24), vratarka Neja Šoberl pa je z obrambami v zadnjih minutah pomagala Zagorju do uspeha v Kopru (30:29).