1. B DRL

Ivančani suvereno čez Brežice, Škofljici pripadel derbi proti Dolu!

Ivančani suvereno opravili generalko pred lokalnim derbijem z Grosupljem!

Dvoboj je za ivanško ekipo začel odlično, ko so v 4. minuti povedli z 1:3. V nadaljevanju pa so z delnim izidom 0:4 prepričali domačega trenerja Kukovico, da je pri rezultatu 4:7, zahteval minuto odmora. Gostujoči se nikakor niso mogli zbrati, saj so igralci SVIŠ-a v 19. minuti vodili že za +6 (6:12). Gostje so kasneje še vedno brez težav narekovali ritem Brežičanom, take da je bil izid prvega dela 10:17.

Tempo drugega polčasa so prav tako vodili Ivančani, ki so v 40. minuti vodili za +5 (16:21). Odlična igra SVIŠ-a se je še nadaljevala, medtem ko je Simon Stopar v 51. minuti znova povišal vodstvo na +7 (21:28). V nadaljevanju so varovanci Aleksandra Polaka brez težav ohranjali visoko prednost ter na koncu dobili tekmo s 24:32.

Največ zadetkov (6) je pri Brežičanih dosegel Jaka Tomše, medtem ko je bil SVIŠ-ev najboljši strelec z 11 zadetki Simon Stopar.

Izjava Nika Pirnata (RK SVIŠ Ivančna Gorica) in Aleta Kukavice (RK Brežice) po tekmi:

Škofljica po zmagi nad Dolom ima dve točki prednosti!

Ekipi sta derbi odprli nekoliko izenačeno, a vendarle z malce prednosti domačih. V 10. minuti je po zadetku Petra Krivica prednost znašala že +3 (7:4), vendar so gostje nekoliko bolje zaigrali in tik po minuti odmora Aleša Repine izenačili na 10:10. Kasneje je sledila igra »gol za gol«, v 23. minuti pa so Dolani celo povedli s 13:14.  Končni izid prvega dela igre pa je za 17:17 postavil Kristian Bauerheim.

Drugi polčas so na vrsto prišli Škofljičani ter z delnim izidom 6:0 povišala vodstvo na +5 (23:18). Nato je znova sledila igra »gol za gol«, a upanje so Dolani imeli še v 58. minuti, ko so znižali zaostanek na -3 (29:26). Vendar niso uspeli zrežirati preobrata, tako da je bil končni izid tekme 30:27.

Za Škofljico sta največ zadetkov (5) dosegla najnovejša okrepitev Peter Krivic ter Jan Pucelj, medtem ko so bili s po šestimi zadetki pri Dolu najboljši strelci Klemen Brilej, Gregor Klepej ter Amal Ajdari.