Uncategorized

Grosupeljčani na gostovanju v Sevnici še do druge zaporedne zmage

Rokometaši Grosupljega so v 2. krogu tretje lige prišli še do druge zmage v letošnji sezoni, potem ko so v gosteh ugnali bivšega prvoligaša – Sevnico.

Grosupeljčani so tekmo pričeli odlično in v 4. minuti z dvema goloma Corela povedli z 0:2. V nadaljevanju so prednost povišali že na +4 (2:6), nato pa smo videli igro »gol za gol«. Gostje so v 25. minuti začeli odličen niz in z delnim izidom 1:4, na odmor odšli s prednostjo +4 (10:11).

Grosupeljčani bodo v prihodnjem krogu odigrali derbi z MRK Ljubljano. Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

Tudi drugi polčas se je za grosupeljske rokometaše začel odlično, ki so si v 41. minuti priigrali prednost +6 (11:17). V nadaljevanju je sledila boljša predstava domačih, ki so z delnim izidom 5:1 v 48. minuti znižali zaostanek na -2 (17:9). Kljub temu so gostje dokaj ohranjali prednost in z odlično končnico slavili z rezultatom 19:25.

Pri domačih se je z osmimi goli izkazal Marko Mastnak, s sedmimi mu je sledil Nejc Mrgole. Pri Grosuplju pa je z osmimi zadetki blestel Luka Rede.

Jure Ferkulj je bil s štirimi zadetki drugi najboljši strelec Grosupljega. Foto: RK Grosuplje

»Tekmo smo dobro odprli zelo dobro in s čvrsto obrambo zaustavili nasprotnikove napade, kar smo tudi cel teden trenirali. Vedeli smo, da nas čaka izredno težko gostovanje proti bivšemu prvoligašu – Sevnici. Na začetku se je se čutilo nekaj nervoze, nato pa je igra stekla. V vratih smo imeli tudi zelo razpoloženega Stareta. Tako igralci kot trenerji smo dali svoj maksimum ter vsi doprinesli svoj delež k zmagi. Zahvala gre tudi navijačem, ki so kljub številčnejši premoči gostujočih gledalcev ustvarili odlično vzdušje v dvorani,« je po tekmi za ŠD Šport dejal Jure Ferkulj.

Sevnico v prihodnjem krogu čaka gostovanje v Železnikih, Grosupeljčani pa bodo prihodnji petek v domači dvorani odigrali derbi 2. DRL z MRK Ljubljano.

1. DRL, 2. krog:

Včeraj, ob 19.00:

RK Sevnica – RK Grosuplje 19:25 (10:11)

RK Sevnica: Krnc, Kroflič; Flisek, Kolman, Vrtovšek, Mrgole 7, Tim Kolman 2, Jahn, Valerij Kadilnik, Kuhar, Kovač, Blaž Kolman, Timotej Kadilnik, Kroflič, Mastnak 8, Žičkar, Trajče 2; Trener: Aleksander Kuhar.

RK Grosuplje: Stare 12 obramb, Pekeč, Mišigoj; Kitak 1, Mišmaš 1, Fortuna 2, Rede 8, Ferkulj 5, Virant, Glavič 1, Pišek, Jazbec, Slemenjak 1, Harbaš 2, Verbič, Corel 4; Trener: Miloš Aksentijevič.

10 RK KRONOS 2 0 0 2 54 82 -28 0
M – mesto; N – št. tekem; Z – št. zmag; I – št. neodločenih; P – št. porazov; + – št. danih; – – št. prejetih; +/- – gol razlika; T – št. točk