Uncategorized

Gorica do zmage v končnici, Celje “razbil” Ankaran

Včeraj sta bili odigrani prvi tekmi 7. kroga Prve Lige Telekom Slovenije. Gorica je doma gostovala Rudar Velenje, Ankarn pa je odpotoval v Celje.

Goričani so z golom Andrije Filipovića v 90. minuti potrdili začasno tretje mesto ter dobili že tretjo zaporedno tekmo. Celje je doma gostil Ankaran, ki pa je v knežjem mestu izgubil s kar 4:1. Tako so Ankarančani zabeležili že peti poraz v prvenstvu.

Gorica z golom Andrija Filipovića v 90. minuti do tretje zaporedne zmage

Tekma se je začela z malce zamude, saj so imeli knapi nekaj težav na poti v Gorico.

V 62. minuti je imel edino večjo priložnost Milan Tucić, ki  je s strelom čez glavo ciljal prečko. Tekma se je oživela šele v zadnji tretjini srečanja, saj je bilo srečanje prekinjeno v 63. minuti, zaradi pregretosti reflektorjev.

V začetku 90. minute je imel Rudar veliko priložnost, vendar je vratar Gorice Grega Sorčan ubranil poskus Edina Junuzovića, ki je streljal z glavo. V zadnji akciji je Marko Pridigar ubranil strel Bedeja Osujija, vendar je bil tik zatem na pravem mestu Andrija Filipović, ki je žogo z enega metra poşlal v mrežo.

ND GORICA-NK RUDAR VELENJE
Stadion: Športni park Nova Gorica
Gledalcev: 500
Rezultat: 1:0
Strelci: 1:0 Filipović (90.)
Rumeni kartoni: Žigon (42.),Grudina (46.);Bijol (75.).
Rdeči kartoni: /

Video utrinki tekme Gorica-Rudar Velenje:

Gladka zmaga Celja nad Ankaranom

Celjani so povedli že v 16. minuti, ko je padel Jucie Lupetoa, tako da je sodnik Roman Glažar moral pokazati na belo točko. Suvereno jo je nato izvedel Luka Žinko. Nekaj minut kasneje je z leve strani podal Janez Pišek, pred vrati pa se je sam znašel Filip Dangubić, ki je žogo v gol poslal s potplatom.

Le nekaj minut kasneje si je po dolgi podaji v kazenski prostor žogo ustavil Bradley Meledje in jo suvereno poslal za celjska vrata za 2:1.

Domači so potrdili zmago v 83. minuti. Dangubić je podal v kazenski prostor do Nina Pungarška, ta pa je žogo podal v sredino kazenskega prostora do Janeza Piška, ki je žogo poslal v prazno mrežo. Tri minute pozneje je Požeg Vancaš po Dangubićevi podaji le še postavil končnih 4:1.

NK CELJE-NK ANKARAN HRVATINI
Stadion: Arena Z Dežele
Gledalcev: 300
Rezultat: 4:1
Strelci: 1:0 Žinko (16.-11 m), 2:0 Dangubić (20.), 3:0 Pišek (83.), 4:1 Požeg Vancaš (86.); 2:1 Meledje (21.).
Rumeni kartoni: Lupeta (70.); Badžim (15.),Meledje (22.),Primc (40.), Škvorc (48.).

Video utrinki tekme Celje-Ankaran:

Prihodnje tekme se bodo odigrale danes, med njimi pa bo tudi dolgopričakovani večni derbi med Olimpijo in Mariborom. Na sporedu bosta še tekmi Krško-Domžale ter Aluminij-Triglav.