Na centralnem prizorišču, se je včeraj uradno otvoril Evropski rokometni festival. Priča smo lahko bili rekordnemu mimohodu ekip, ki so z svojim glasnim navijanjem in željo do zmage zbudili ulice Kopra. Na centralnem prizorišču se je zbralo več kot 230 ekip iz 19 držav. Festival sta otvorila g. Tone Barič
Mimohod se je začel ob 22. 00, ko se je več kot 220 ekip podalo vse od Titovega trga, po Čevljarski do centralnega prizorišča na Ukmarjevem trgu. Med državami njimi so se pomešale tudi mažoretke, godba, folklora Umag, Golidarice Čentur, Valmarinke, Šavrini in Šavrinke, Rosa Klementina, priča smo lahko bili tudi nastopu plesalk AKC dance studio. Med slavnostjo otvoritvijo je nastopila pevka Taja Šviligoj.
Eurofest je sedaj uradno odprt! Čakajo nas še veliko napetih tekem, ter veliko pestrega spremljevalnega programa. Danes se vidimo ponovno na Ukmarjevem trgu, kjer nas čakajo karaoke.

