Uncategorized

Danes ob 20.45 finale pred finalom: Neymar ali Ronaldo?

Danes ob 20.45 bosta na sporedu še drugi dve tekmi 1/8 finala lige prvakov. Včeraj sta bila na sporedu dvoboja med Baslom in Manchester Cityem ter Juventusom in Tottenham, danes pa bosta bila odigrana še dvoboja med madridskim Realom in PSG-jem ter Portojem in Liverpoolom.

Za nekatere nogometne navdušence je sedanji čas še prezgoden za uvodne tekme lige prvakov, nekateri klubi se še krepijo, nekaterim klubom pa se je idealno poklopil v projekt načrtnega dvigovanja forme za dvoboje, ki prinašajo slavo ter denar. Branilcu naslova, madridskemu Realu, ki je v zadnjih mesecih v zelo strmo padajoči formi, je ravno ta čas prinesel ogromno bolečih neuspehov.

Če bi se »beli balet« z razigranim Parizom, ki navdušuje v napadu z Neymarjem, Cavanijem, Mbappejem, Angelom Di Mario in še s kom drugim, pomerili pretekli mesec, bi javnost za napredovanje, večje možnosti pripisala Parižanom. A je sedanja sobotna zmaga Madridčanov, nad Real Sociedadom (5:2) ter trojček Cristiana Ronalda, ki se je v letošnjem letu 2018, prebudil šele 21.1. na tekmi proti Deportivu, ko je zadel svoja dva prva zadetka v letu 2018. Zato bomo na praznik zaljubljenih, spremljali več kot le spektakel.

Predsednik PSG-ja želi le evropski naslov!

Trenerju Madridčanov Zinedinu Zidanu, ki je bil v letošnji sezoni deležen velikih kritik, čuti, da njegova ekipa vstopa v obdobje samih zmag. Z zmagami pa bodo varovanci Zidana celotno Evropo prepričali, da spadajo med najboljše. Kljub temu, da v španskemu prvenstvu za Barcelono (s tekmo manj), zaostajajo za kar 17 točk.

PSG vztraja pri svojem. Katarski vlagatelji želijo za vsako ceno pripeljati evropsko lovoriko na Park Princev, ki je Pariz sicer sploh še nima. S prihodom Neymarja, ki je zapustil Barcelono za kar 222 milijonov evrov ter čudežnega dečka Mbappeja, je francoski velikan resno napovedal, da bo v letošnji sezoni napadal evropski naslov.

“Neymar in Ronaldo sta zelo hitra igralca, močna v preigravanju. Neymar je nižji, kar bi lahko bila njegova prednost. A oba sta sposobna sama odločiti tekmo,” je napovedal Angel Di Maria, ki je pred leti že sodeloval z Ronaldom pri Realu, nato pa igral v dresu Manchester Uniteda, pozneje pa tudi pri PSG-ju. Danes se bo vrnil na štadion Santiago Bernabeu, kjer Madridčani niso izgubili že zadnjih 17 tekem v Evropi.

Parižani brez treninga v Madridu proti Realu

Foto: PSG

Trener PSG Unai Emery ne bo izkoristil možnosti, da bi z ekipo dan pred sredino tekmo na uradnem treningu preizkusil zelenico stadiona Santiago Bernabeu.

Unai Emery ne bo tvegal. Ekipa PSG, ki bo v sredo zvečer odigrala prvo tekmo osmine finala lige prvakov z madridskim Realom, namreč ne bo preizkusila igralne površine stadiona Santiago Bernabeu dan pred tekmo.

Pri PSG bodo namesto tega zadnji trening pred tekmo v torek zjutraj opravili doma, nato pa poleteli proti Madridu, kjer bo Unai Emery govoril na novinarski konferenci, nogometaši pa bodo ostali v hotelu.

Liverpool po potrditev četrtfinala že na prvi tekmi

Čeprav bo danes na sporedu vsekakor bolj zanimiv obračun med madridskim Realom in PSG-jem, vendarle ne smemo pozabiti na dvoboj med Portojem in Liverpoolom. Liverpoolčani, ki so v današnjem srečanju favorit, so se v zimskem prestopnem roku z Van Dijkom. Ravno v nasprotni smeri pa so izgubili Philippeja Coutinha, ki je podpisal za katalonsko Barcelono.

Liga prvakov, 1/8 finala:

Sreda ob 20.45:
PORTO – LIVERPOOL

REAL MADRID – PARIS SG

Povratni tekmi bosta 6. marca.

• Foto: PSG
  • Predsednika PSG-ja, Nasserja Al-Khelaifija (levo), zanima le evropski naslov. Foto: PSG
  • Foto: PSG