Prestopi

Aleks Vlah se seli k Tamšetu v Zagreb!

Foto: Matia Ščukovt/RD Koper 2013

Slovenski občasni reprezentant Aleks Vlah, ki trenutno okreva po poškodbi meniskusa, bo odslej nastopal za hrvaški rokometni klub Zagreb, ki ga je pred kratkim prevzel slovenski strokovnjak Branko Tamše.

Enaindvajsetletni rokometaš, ki se najbolje znajde na levem zunanjem položaju, se bo ekipi pridružil že konec meseca. Zdaj že nekdanji igralec Kopra je s hrvaškim rokometnim velikanom podpisal pogodbo za tri leta in pol.

Pri Zagrebu trenutno igrata še dva slovenska rokometaša – Urh Kastelic in Gregor Potočnik.

»Sprva je bilo res rečeno, da se bom ekipi Zagreba pridružil v naslednji sezoni, nato pa sta se kluba uspela dogovoriti, da grem v Zagreb že sedaj. Vsebina same pogodbe je sicer zaupne narave, omenim lahko le, da smo pogodbo sklenili za daljše obdobje. Pri odločitvi je veliko vplivala tudi bližina doma in majhna jezikovna razlika. Za prvi tak velik prestop je bila to najboljša odločitev,« je o svojem odhodu za spletno klubsko stran povedal Vlah.