Rokometaši Škofljice Pekarne Pečjak bodo v drugi del sezone krenili še močnejši. Ekipi, ki je to soboto remizirala s sosednjim tekmecem, RD LL Grosist Slovanom (več o tekmi klikni TUKAJ), se bo pridružil stari znanec in povratnik na slovenska rokometna igrišča, Nejc Demšar.
Otrok Škofljice je za matični klub igral že v lanski sezoni in se po koncu slednje odpravil v avstrijsko drugo ligo k Celovcu. Po koncu prve polovice pa je na povratek v domovino vplivalo kar nekaj dejavnikov. Prvi je zagotovo vsakodnevna vožnja iz Slovenije v Avstrijo ob redni službi, drugi je tudi nekoliko slabši rezultatski izkupiček, medtem ko se je Demšar s trenerjem Gregorjem Cvijičem za prihod na Škofljico pogovarjal že v lanski sezoni.
Kot nam je za ŠD Šport spregovoril Demšar, je Cvijič v njem videl kot stebra obrambe in enega glavnih adutov v napadu, še posebej na položaju levega zunanjega, kjer ni ravno široke izbire igralcev. Nova okrepitev Škofljičanov je poleg ljubljanskega Slovana okusila še igranje pri Cerkljah in nenazadnje tudi v avstrijski drugi ligi pri Celovcu.

Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport
»Za povratek na Škofljico je bilo prisotnih kar nekaj dejavnikov. Prvi je zagotovo vsakodnevna vožnja ob redni službi, ki jo imam v Ljubljani. Drugi je nekoliko rezultatske narave, saj je po odličnem rezultatskem začetku sledila serija porazov in smo pristali v končnici za obstanek. Tretji pa ta, da sva se s Cvijičem pogovarjala že od začetka letošnje sezone in je izrazil zanimanje zame. Obenem se je gradila že ekipa za naslednjo sezono in poznam njegov način dela. V preteklosti sva že sodelovala, tako da odločitev zagotovo ni bila težka,« je za ŠD Šport poudaril 23-letnik, ki se najbolje znajde v sredini obrambe in na levem zunanjem položaju.
Demšar je v dresu novega kluba debitiral sicer že na derbiju proti matičnem klubu, LL Grosist Slovanu, a se ni vpisal med strelce.
Škofljičane v naslednjem krogu čaka nova težka preizkušnja, ko bodo varovanci trenerja Gregorja Cvijiča gostovali pri ptujski Dravi.
