Connect with us

1. B DRL

Ivančani se odhajajo v Trbovlje maščevati za lansko sezono

Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

Ivančani se odhajajo v Trbovlje maščevati za lansko sezono

Danes bo v 1.B DRL odigran 23. krog prvenstva. Trenutno vodilno moštvo iz Ivančne Gorice bo odšlo na neugodno gostovanje v Trbovlje, kjer so se v prejšnji sezoni opekli in ravno tam izgubili možnosti za prvo ligo. Zato ima četa Aleksandra Polaka namen, da se to tudi tokrat nebi zgodilo. Tudi Dol in Škofljica ne bosta imela lahkega dela. Škofljičani se po porazu s SVIŠ-em ne predajajo v boju za prvo ligo in gostijo Krško, Dolani pa bodo igrali proti ptujski Dravi.

Ivančani imajo z Rudarjem še kar nekaj neporavnanih računov

Ivančani odhajajo na pomembno gostovanje v Trbovlje. Foto: Boštjan Vidrajz

Ivančani odhajajo na pomembno gostovanje v Trbovlje. Foto: Boštjan Vidrajz

Rokometaši SVIŠ-a se bodo danes odpravili v Trbovlje. Tam so sicer nazadnje igrali pred začetkom sezoni na pripravljalni tekmi, zadnje prvenstvene tekme v gosteh pa se ne spominjajo ravno najbolje. V 24. krogu lanskoletnega prvenstva 1.B DRL so z izidom 33:29 izgubili možnosti za preboj med prvoligaše, a med drugim so imeli takrat tudi kar nekaj težav s poškodbami. Skoraj celotno tekmo je moral odigrati tudi kadetski reprezentant Matevž Tekavčič.

Tokrat pa imajo drugačne načrte. V Zasavje se odpravljajo povsem neobremenjeni in brez težav s poškodbami.

V letošnji sezoni je v dvorani Polaj padla Škofljica, ali bo nocoj tudi SVIŠ na kolenih? Foto: RD Rudar Trbovlje

V letošnji sezoni je v dvorani Polaj padla Škofljica, ali bo nocoj tudi SVIŠ na kolenih? Foto: RD Rudar Trbovlje

Trboveljčani se trenutno nahajajo na 7. mestu in imajo po 22. krogih na svojem račun 22 točk. Trener ekipe Jaka Keše ne bo mogel računati na poškodovanega Jana Setnikarja ter vratarja Klemna Krajnca, a vseeno ima v svojih vrstah kar nekaj kvalitetnih rokometašev. Včeraj pa si je po informacijah trenerja kluba Jake Kešeta nos zlomil Luka Lenart. Barve Rudarja trenutno brani Blaž Sendelbah, ki je med letoma 2012 in 2014 igral za ivanški klub.

Izjava Slavka Eraka (RK SVIŠ Ivančna Gorica) pred današnjo tekmo:

Misli pred današnjim dvobojem je za ŠD Šport strnil trboveljski trener Jaka Keše: »Veseli nas, da bomo danes odigrali tekmo z najboljšo ekipo letošnje 1.B lige, kateri čestitam za napredovanje v najvišji rang slovenskega rokometa. Gostom iz Ivančne Gorice prepuščamo vlogo favoritov, kar kaže tudi stanje na lestvici. Bomo pa naredili vse, da dvorana Polaj se naprej ostane težka prepreka tudi za najboljše ekipe. Lani se je opekel SVIŠ, letos Škofljica, bo pa veliko težje kot lani, saj nas že vso sezono mučijo poškodbe, obenem pa so nocoj Ivančani pod vodenjem trenerja Polaka veliko bolj zrela ekipa. Kljub odstotnim (Setnikar, Polanec in Kranjc) se bomo v miru pripravili in dali vse od sebe, da bi z našo igro pripomogli k eni dobri rokometni predstavi. Smo neobremenjeni, hkrati pa bo za naše mlade igralce letnika 2000, kateri vse bolj prevzemajo niti naše igre, ena nova velika izkušnja na poti dozorevanja.«

Trenutno najboljši strelec Rudarja, leta 2000 rojeni Jan Hočevar pa še dodaja: »Na zadnjih štirih tekmah sezone bi radi zbrali čim več točk, saj želimo izboljšati dosežek iz lanske sezone –  7. mesto. S tem bi dokazali, da se kot mlada ekipa iz sezone v sezono vzpenjamo s ciljem, da se v prihodnosti znajdemo v istem položaju, kot je danes ekipa SVIŠ-a (borba za vstop v najvišji rang tekmovanja). V domači dvorani Polaj smo sposobni premagati vsakogar, nenazadnje smo v lanski sezoni prav današnjim nasprotnikom zaprli vrata prve lige. Prav tako želimo popraviti vtis s prvega medsebojnega obračuna sezone, ko enostavno nismo bili v dovolj dobri dnevni formi, da bi lahko parirali Ivančanom.«

Škofljica v lov za drugo mesto proti Krškem

SLIKA ŠKOFLJICA

Škofljico danes čaka po porazu s SVIŠ-em zahteven obračun proti Krškem. Prva tekma se je končala z rezultatom 23:27 v korist varovancev Aleša Repine, slednji pa imajo zdaj v primerjavi s prejšnjo tekmo še dve močni orožji, Tima Topolovca ter Petra Krivica. Takrat je manjkal še drugi vratar Aleš Štavar.

Trener Aleš Repina ne bo mogel računati na lažje poškodovanega Jana Žnidaršiča. Zdaj so cilji pred to tekmo seveda jasni, zmaga proti Krčanom, saj bi jim kaj drugega še bolj oddaljilo boj za prvo ligo. Škofljica je trenutno izenačena z Dolom, pa vendarle zaradi slabše medsebojne razlike z Dolani zaseda 3. mesto.

Foto: RK Krško

Foto: RK Krško

Krčani so tako kot Slovenjgradčani že izgubili možnosti za prvo ligo, a vseeno lahko izboljšajo rezultat iz lanske sezone, ko so v prejšnjem letu zasedli 5. mesto, tokrat pa se s četo Uroša Šerbca borijo za 4. pozicijo. Do 22. kroga so vknjižili 26 točk.

Izjava Nejca Demšarja (ŠD Škofljica Pekarna Pečjak) pred današnjim srečanjem: »Dodaten motiv je seveda takšen, da igramo pred domačim občinstvom in glede na spodrsljaj v prejšnjem krogu proti SVIŠ-u, moramo osvojiti dve novi točki in seveda bi nas ti dve točki pripeljali bližje prvi ligi, a žal v tem trenutku nismo več odvisni od samega sebe, ampak čakamo na spodrsljaj nasprotnikov, kot sta SVIŠ ter Dol.«

 

Kako pa je z ostalimi tekmami?

Krčani se za 5. mesto borijo s Slovenj Gradcem, ki jutri odhaja v Brežice. Nocoj ob 20. uri je na sporedu tudi primorski derbi med Izolo Škerjanc Kozino. Za Grosupeljčane je danes dan D. V boju za obstanek med drugo ligaši se bodo pomerili proti Radečam. V primeru poraza je sanj o obstanku konec, še posebej zato, ker je Črnomelj včeraj v Ljubljani presenetil Krim Olimpijo ter slavil z izidom 28:29. Dolani pa bodo gostili ptujsko Dravo, ki se trenutno nahaja na 8. mestu prvenstvene lestvice.

Črnomaljci še bolj poglobili krizo Ljubljančanov

Črnomelj je včeraj na gostovanju pri Krimu Olimpiji presenetljivo slavil z 28:29 ter vknjižil pomembni dve točki v boju za obstanek v 1.B ligi. Najboljši strelec gostujoče ekipe je bil s sedmimi zadetki Anže Weiss, enega manj pa sta dosegla Dino Štrucelj in Gregor Stariha.

Trener domačega moštva Boštjan Brulec ni mogel računati na Vasilija Marojeviča, a obenem izgubil še peto tekmo zapored.

1.B DRL, 23. krog:

Že odigrano:

Včeraj, ob 19.45:

RK Krim-Olimpija – RK Črnomelj 28:29 (15:16)

Kolmančič 7, Miličevič in Žabjek po 5 zadetkov; Weiss 7, Štrucelj in Stariha po 6 zadetkov.

Danes, ob 19.00:

RD Rudar Trbovlje – RK SVIŠ Ivančna Gorica

RK Dol TKI Hrastnik – RK Drava Ptuj

ŠD Škofljica Pekarna Pečjak – RK Krško

Ob 20.00:

RD Butan Plin Izola – RD Škerjan Jadran Hrpelje – Kozina

RK Grosuplje – RK Radeče Papir Nova

Jutri, ob 18.00:

RK Brežice – RK Slovenj Gradec 2011

LESTVICA:

 

M EKIPA N Z I P + +/- T
1. RK SVIŠ IVANČNA GORICA 22 18 2 2 660 551 109 38
2. RK DOL TKI HRASTNIK 22 15 3 4 637 551 86 33
3. ŠD ŠKOFLJICA PEKARNA PEČJAK 22 16 1 5 612 539 73 33
4. RK SLOVENJ GRADEC 2011 22 11 5 6 597 576 21 27
5. ROKOMETNI KLUB KRŠKO 22 13 0 9 653 634 19 26
6. RD BUTAN PLIN IZOLA 22 11 1 10 539 548 -9 23
7. RD RUDAR 22 11 0 11 575 610 -35 22
8. RK DRAVA PTUJ 22 8 3 11 617 626 -9 19
9. RK BREŽICE 22 8 2 12 601 627 -26 18
10. RD ŠKERJANC JADRAN HRPELJE – KOZINA 22 7 2 13 629 650 -21 16
11. ŠD RK KRIM 23 6 3 14 603 651 -48 15
12. RK ČRNOMELJ 23 6 3 14 628 686 -58 15
13. RK RADEČE PAPIR NOVA 22 5 4 13 607 644 -37 14
14. RK GROSUPLJE 22 4 3 15 598 663 -65 11
M – mesto; N – št. tekem; Z – št. zmag; I – št. neodločenih; P – št. porazov; + – št. danih; – – št. prejetih; +/- – gol razlika; T – št. točk

 

  • Blaž Snedelbah je med letoma 2012 in 2014 branil barve SVIŠ-a. Foto: RD Rudar Trbovlje
  • Foto: RK Krško
  • Blaž Snedelbah je med letoma 2012 in 2014 branil barve SVIŠ-a. Foto: RD Rudar Trbovlje
  • Foto: RK Krško

Glavni urednik rokometnega portala ŠD Šport

Click to comment

Leave a Reply

Vaš e-naslov ne bo objavljen.

https://www.facebook.com/lindapskmdoo/

More in 1. B DRL